Jaký byl Den učňovských oborů 2021?

Bezvadně fungující spolupráce organizátorů ozkoušená v loňském roce byla základem druhého ročníku Dne učňovských oborů (DUO) na Masarykově náměstí ve Vyškově dne 21.9.2021. Akci mohly zhatit 3 proměnné – epidemiologická opatření, počasí a dostatek návštěvníků. Vše dopadlo dobře a u stánků bylo plno od 12 do 5 hodiny odpolední.

1_DUO_Vyskov_2021_008

DUO je prioritně organizován jako prezentace Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Vyškov a Integrované střední školy Slavkov u Brna. Nejde jen o učňovské obory, ale o představení veškeré nabídky oborů. Vyškováci přijeli s traktorem, nabídli minigolf, vymalování laserem vyřezaných dřevěných hraček. Z techniky představili virtuální svářečku, 3D tiskárnu a virtuální brýle pro toulání se v návrhu domu. Slavkováci nestíhali vydávat míchané nápoje, cukrovou vatu a drobné sladkosti. U závodního simulátoru a vozu Kaypak bylo též stále plno.

1_DUO_Vyskov_2021_001

Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí, kde se na jednom místě prezentovalo velké množství škol i z jiných okresů, se v roce 2021 z důvodu pandemie COVID19 nekoná, DUO byly jedinečnou možnost prohlédnout si své budoucí učitele a zjistit, co se v kterém oboru můžou děti naučit.

Že jde o aktivitu, kterou je nutno podporovat, dokazují zúčastnění zaměstnavatelé z firem ROSTEX, HESTEGO, LEAR, SMC a STAEG. Připraveny měli soutěže a zajímavé ceny.

1_DUO_Vyskov_2021_004

Svou nabídku zde představila také Místní akční skupina Vyškovsko, která přichystala ukázky tradičních řemesel – kováře, košíkáře a v největším obležení byla kožedělná dílna, kde si děti mohly vyrazit vlastní přívěsek.

1_DUO_Vyskov_2021_003

Za podporu děkujeme Jihomoravskému kraji, který technické školství dlouhodobě podporuje a samozřejmě hostiteli, městu Vyškovu, které zapůjčilo náměstí a stánky.

Zahájení se zúčastnili zástupci škol, města, Jihomoravského kraje a Úřadu práce KoP Vyškov.

1_DUO_Vyskov_2021_021

Akce byla vnímána pozitivně a příští rok připravíme další ročník.

Reportáž Vyškovské televize

Komentáře jsou vypnuty.