Informace o dotaci na technologie, automatizaci – výzva MAS Vyškovsko z OP TAK

do 15. 5. 2024 (12:00 hod.) vyhlašuje MAS Vyškovsko, z.s. příjem žádostí v 1. Výzvě v rámci PR OP TAK na digitalizaci, robotizaci, automatizaci, web, cloud, IT.

  • Výzva je určena pro malé a střední podniky (podmínkou jsou minimálně 2 uzavřená účetní období) z území MAS Vyškovsko (ostatní MAS by měly mít vyhlášené obdobné výzvy),
  • míra podpory bude ve výši 50%,
  • podporu lze získat na pořízení nových technologických zařízení a vybavení včetně potřebné infrastruktury,
  • dále na pořízení výrobních strojů a zařízení, které nejen zvýší technologickou úroveň MSP a jejich konkurenceschopnost, ale také digitalizaci a automatizaci výroby a zefektivnění poskytování služeb nebo vytvoří podmínky pro jejich zavedení. 

Jedná se o následující aktivity:

a) robotizaci, automatizaci, digitalizaci – integrace robotizované manipulace (manipulátory, robotické ruky, automatické sklady, dopravníky, automatické zásobníky nástrojů atd.), automatizace vnitřních výrobních či nevýrobních procesů podniku za využití počítačových systémů (komunikační API, systémová automatizace atd.) a digitalizace vnitropodnikových procesů či vývoje produktu (CAD/CAM, systémy skladového hospodářství – WMS, EDI, ERP, MES, MIS, APS, nadstandardní moduly již implementovaných podnikových IS atd.), které vytvoří funkční propojený celek umožňující efektivnější řízení výroby a dalších vnitropodnikových procesů spolu s celkovým chodem podniku

b) web, cloud –  pořízení moderních webových stránek s internetovým obchodem, který bude integrovaný se skladovým hospodářstvím (případně s jinými systémy poskytujícími data o výrobě, termínu dodání atd.), nebo pronájmu služeb či programů, které umožňují přístup k výpočetním zdrojům (např. vizualizační platformy, výpočetní kapacita pro komplikované operace a další, nejedná se však o cloud ve smyslu úložiště) prostřednictvím internetu.

c) komunikační a identifikační infrastruktura – vnitropodnikové konektivita (aktivní a pasivní prvky sítě, komunikační převodníky, instalační materiál atd.) a související zajištění kybernetické bezpečnosti (náklady na opatření zabezpečení IT), případně implementace technologií sloužících pro identifikaci prvků systému (stroje, nástroje, výrobky, materiál či pracovníci) prostřednictvím pořízení potřebných zařízení (např. čárové či QR kódy, čtečky, RFID, CCID, přenosné terminály/tablety atd.), nebo zajištění IT vybavení potřebného pro bezvadný provoz a implementaci nových systémů.

Veškeré informace k 1. Výzvě MAS Vyškovsko, z.s. – OP TAK naleznete na webu ZDE.

Leták výzvy:

Komentáře jsou vypnuty.