Informace o průběhu 12. Podnikatelského setkání a dětského dne OHK Vyškov dne 29. srpna 2019

Dvanácté Podnikatelské setkání a dětský den OHK Vyškov se těšilo velkému zájmu dětí, rodičů, podnikatelů a představitelů státní správy a samosprávy.

Vyškovská hospodářská komora ve spolupráci s městem Vyškovem a partnery Raiffeisenbank – hlavní partner a ČMZRB, a.s., BKR ČR s.r.o., ROSTEX VYŠKOV, s.r.o, STAEG Stavby, spol. s r.o. a Pavel Štěpán – partneři setkání a dalších 45 sponzorů připravili pro přítomných 250 dětí a více jako 100 rodičů zajímavý program. Veliký úspěch u dětí měla nabídka SVČ Maják Vyškov, které bylo spolupořadatelem dětského dne a profesionálové tohoto zařízení dokázali i tak veliký počet dětí zabavit a zapojit do připravených aktivit. Odměnou jim byly různé dárečky a ceny v soutěžích.

Významnou součástí dětského dne byla propagace řemesel a technického vzdělávání, kterou zde zabezpečily SOŠ a SOU Vyškov a ISŠ Slavkov u Brna. Zajímavé ukázky výrobků a možnosti vzdělávání na těchto školách zajímalo hodně rodičů a starší děti.

Velký zájem byl o expozici společnosti RESPONO, a.s. a to nejen kvůli odměnám, ale i zvýšený zájem o ekologii a životní prostředí, především u mladých lidí.

V kurzu byl skákací hrad a rozmanité občerstvení pro děti i vstupenky zdarma pro děti do ZOO Vyškov od města Vyškova. O bezpečnost a zdraví účastníků se kromě pořadatelů postaral zdravotní dozor zajištěný nemocnicí Vyškov a společností AGENCE s.r.o. Dopravu do hotelu a ZOO zajistila společnost VYDOS BUS, a.s.

Podnikatelské setkání v horní části areálu navštívilo 126 osob, mezi hosty byl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Roman Hanák, první místostarostka Vyškova Karin Šulcová, ředitel krajské pobočky ÚP ČR Josef Bürger, viceprezident HK ČR Roman Pommer a Michal Štefl (současně i předseda krajské hospodářské komory JM), předseda DR HK ČR a předseda OHK Vyškov Stanislav Holemý, starostové a místostarostové obecních úřadů, měst, tajemníci, předsedové ostatních hospodářských komor JMK a řada dalších hostů.

Slavnostní atmosféru a krásný zážitek poskytl krojovaný soubor Pantlék z Němčic nad Hanou a manželé Frankovi krásnou hudební produkcí.

Součástí programu bylo již po šesté vyhodnocení okresní soutěže žen podnikatelek okresu Vyškov, kterou hospodářská komora ve spolupráci s městy Vyškov, Bučovice a Ivanovice na Hané v letošním roce opět organizovala. Seznam 14 soutěžících naleznete v samostatném článku https://ohkvyskov.cz/soutez-o-titul-podnikatelka-roku-okresu-vyskov-2019-vyhodnocena/

Vítězkou v kategorii bez zaměstnanců je paní Drahomíra Svobodová z Křenovic – výroba keramiky. Na druhém místě paní Hana Křetínská – prodejna výtvarných potřeb a dárků z Bučovice a třetí pozici získala paní Petra Kotolanová z Kojátek – obor činnosti tetování.

V kategorii fyzických osob se zaměstnanci zvítězila paní Zuzana Grulichová z Vyškova – výroba a prodej pracovních oděvů, druhá skončila paní Pavla Růžičková – cukrárna v Křenovicích a třetí Jindřiška Trávníčková – květinářství Vyškov – Dědice.

Tenisový turnaj absolvovaly 4 dvojice hráčů, přičemž na prvním a druhém místě se umístili hráči z okresu Vyškov a získali pohár předsedy KHK JM.

Veliká spokojenost účastníků, dětí, rodičů a podnikatelů nám dává motivaci pro uspořádání příštího třináctého ročníku v roce 2020.

PhDr. Antonín Holubář, manažer projektu
2.9.2019

Reportáž Vyškovská televize
Reportáž Bučovické televize

Fotogalerie SVČ Maják – Roman Chelík – https://romcidlo.rajce.idnes.cz/Detsky_den_OHK_Vyskov_2019Napsali o nás:

Napsali o nás:

Komentáře jsou vypnuty.