Stále hravější je Den učňovských oborů OHK Vyškov

Ve čtvrtek 22. září 2022 organizovala Okresní hospodářská komora Vyškov 3. ročník Dne učňovských oborů na vyškovském Masarykově náměstí s účastní dvou středních technických škol z okresu Vyškov.

Zúčastněné střední školy překvapují kolik zábavy dokážou pro děti připravit. U Střední odborné školy a středního odborného učiliště Vyškov bylo možno navštívit minimálně 9 stanovišť. Kromě high-end techniky jako simulátor svařování, 3D brýle, tiskárny, dálkově ovládaného robota, bylo možno vidět zájem o sestavení plechových lucerniček, či montáže klasického umyvadla. Největší propagaci stavařčině dělaly miniaturní cihličky, lžíce a škrobová malta. Kupodivu zvláště děvčata postavila krásné domečky.

Slavkovští dovezli pojízdnou cukrárnu, takže každé dítko mělo v puse lízátko. V obležení mají každoročně závodní simulátor. Jejich truhláři předvedli, co umí nový laser, s kterým obohatí výuku o výrobu dekorací.

Přítomní 4 zaměstnavatelé vědí jak zaujmout děti soutěží a lákavou odměnou.

Těm nejmenším udělal největší radost skákací hrad, který byl v obležení i po skončení akce.

Akci bychom chtěli zopakovat za rok. Pro nás je důležitá uvážlivá volba střední školy a tato hravá forma na vyškovském náměstí techniku a řemesla dětem přibližuje.

Akce je perfektně připravena a není to nuda. Chtěli bychom aby víc základních škol dorazilo organizovaně a  ne v režimu individuálním. Tato akce nemá stejnou formu jako Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí, který se koná 13. října 2022 ve Slavkově.

Poděkovat za podporu musíme zapojeným školám, zaměstnavatelům z firem BKR, LEAR, ROSTEX a SMC. Úřadu práce za propagaci akce a samozřejmě největší dík patří městu Vyškovu za prostory a Jihomoravskému kraji za finanční příspěvek.


Reportáž VyMIK TV


Fotogalerie

Komentáře jsou vypnuty.